Thesetup.pl przepytuje…

Oryginalny wpis znajduje się na thesetup.pl >>>

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Pracuję jako manager PR w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, czasem koordynuję projekty webdeveloperskie. Ponadto od 3 lat opowiadam w różnych miejscach o komunikacji internetowej i EPR’e w instytucjach kultury. Już od dłuższego czasu obserwuję jak rozwój internetu zmienia kulturę, a rozwój technologii ziszcza w otaczającej nas rzeczywistości cyberpunkowe wizje. W wolnych chwilach gram i oglądam filmy na PS3, a po godzinach mixuję z bratem muzykę elektroniczną.

Jakiego sprzętu używasz?

Od kilku lat z powodzeniem pracuję na Ubuntu. Co ważne w mojej pracy – CSW Toruń – większość komputerów działa właśnie pod systemem od Canonical. Na biurku stoi, mający już swoje lata, HP Compaq 8710p z dodatkowym ramem, do którego czasem podłączam 19′ monitor HP. Aktualny system to ostatnie Ubuntu 12.04 LTS, koniecznie z interfejsem Gnome Shell. W domu (i w drugiej pracy) czeka na mnie poczciwy Dell Xps m1530 z dodatkowym ramem i dyskiem ssd, który zamienił lapka w małego demonka! Mobilnie, noszę w kieszeni Samsunga Galaxy SII z IceCreamSandwich na pokładzie. Do strzelania fotek używam Panasonica Lumix TZ7, natomiast do mixowania muzyki mixer Vestax Typhoon.

Jakiego software’u używasz?

Mój podstawowy zestaw to: Chromium, Firefox, Google Dokumenty + Dysk, Libre Office, Gimp, Skype, Filezilla i Tomboy. Do zarządzania systemem wykorzystuję Ubuntu Tweak. Dłuższe prezentacje składam tylko w Google Dokumenty, natomiast te krótsze w Prezi. W działaniach projektowych korzystam z fanstastycznego Trello i kombajna organizacyjnego, jakim jest Zimbra (wcześniej projekty ogarniałem wraz z zespołem przy użyciu Activecollab). Do mniejszych, wpadających tu i tam, projektów wykorzystuję Collabtive, a ostatnio prześwietny i pięknie minimalistyczny Trackieapp!

Z jakich aplikacji na smartphonie korzystasz?

Najczęściej paluchem dotykam w Instagram, Foursquare, Twitter, Google Reader, Facebook. Bardzo lubię mobilny Google+. QR kody sprawdzam coraz częściej przez QRDroid. Najfajniejszym menadżerem zadań jest dla mnie Astrid. Muzycznie, korzystam z klientów BBC Radio, Polskiego Radio Czwórki i oczywiście aplikacji Soundcloud. Jeśli gram to w Radianta i Speedx3d.

Jak wyglądałby Twój wymarzony zestaw?

Poważnie i niecierpliwie czekam na premierę nowych laptopów od Lenovo z serii Thinkpad Edge, a dokładnie na E330. Marzeniem jest praca na niesamowitym Lenovo Thinkpad X1 Carbon. W kwestiach foto moje potrzeby aż nadto spełniłby Sony NEX-5N, koniecznie z jakimś dobrym obiektywem szerokątnym. No i wyraźnie czuję, że czas najwyższy na tablet. Czekam jak ostatecznie wyglądać będzie zapowiadany przez Google tablet Nexus. Do muzyki, spełnieniem marzeń byłby Vestax VCI400.