4 rewelacyjne aplikacje do współpracy i tworzenia treści

Drft.it drft.it
Redagujecie teksty, tworzycie treści? Pewnie najczęściej wpisy do mediów społecznościowych lub krótkie newsy. Jeśli Was też odstrasza toporność dużych edytorów tekstów, to Drft.it jest dla właśnie dla Was! To minimalistyczny webowy edytor tekstu z podstawowymi stylami. Powstał w konwencji focus writing. Kto nie wiem z czym to się je, gorąco polecam! PS Wszystkim windows’om natomiat mogę doradzić program Writemonkey.

 

Line.do
line.doChcecie wzbogacić treści elegancką linią czasu? Potrzebujecie zrobić timeline dla swojego projektu? A może w fajny sposób opowiedzieć historię? Line.do to rewelacyjne i intuicyjne narzędzie to prezentowania treści na zasadzie linii czasu. Program powstał w tureckim inkubatorze Startupkitchen. Na linię czasu można dodać grafiki i multimedia, a gotowe kreacje dostępne w dwóch wersjach: pionowej i poziomej, przy czym ta ostatnia ma formę slidera pełnoekranowych kadrów. Najlepsze jest to, że gotowe linie można osadzić w dowolnej stronie www poprzez generowany kod.

 

Glip.com glip
Fajny i przejrzysty organizator pracy w grupie, który działa jak medium społecznościowe. Aplikacja jeszcze do niedawna była płatna, ale obecnie działa na zasadzie freemium. Posiada standardowe funkcje: zadania, grupy, kalendarze, repozytorium plików, notatnik, chat. Dodatkowo Glip integruje się z różnymi platformami: Google, Dropbox, Mailchimp i wiele innych, synchronizacja z kalendarzami czy nawet Google Hangouts. Glip posiada oczywiście mobilną aplikację. Jeśli współpracujecie w małych kilkuosobowych teamach Glip jest dla Was!

 

 

Redpen.io redpne
Znacie tę sytuację? Dostajecie od grafika projekt, w którym jest kilka rzeczy do poprawy. Można próbować opisać je słowami; tu brakuje logo, a tam i tam pojawiła się literówka. Innym rozwiązaniem byłoby uruchomienie programu graficznego i żmudna ręczna korekta. Powiedzmy szczerze, raczej niewygodnie. Aplikacja Redpen rozwiązuje takie problemy. Wgrany do chmury projekt natychmiast recenzujemy klikając w te miejsca grafiki, które należy poprawić. Zaproszeni do sesji współpracownicy natychmiast widzą nasze komentarze, może wywiązać się krótka rozmowa i od razu wszystko wiadomo. Polecam.